Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Twitter e kitabı

Kitabı okumak için tıklayın

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen; Kocaeli ili genelinde faaliyet gösteren “Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma” projesi ile, Kocaeli başta olmak üzere, ülke genelinde kayıtdışı istihdamın zararları konusunda bilinç oluşturmak hedeflenmektedir.
Bu proje ile kayıtlı istihdamın özendirilmesini amaçlanmaktadır.
5 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilen lansman toplantısı ile proje tanıtılmış, eş zamanlı olarak sosyal medya üzerinden yaygınlaştırma faaliyeti başlatılmıştır.
5 ekim günü verilen bu ilk büyük imtihanda en büyük destek, projenin asli hedef kitlesi olan gençlerden gelmiştir.
O gün 1 saat içinde #kayıtdışıistihdamahayır başlığına 19 bin tweet atılmış ve ilk defa akademik konulu bir başlık sosyal medya gündemine yerleşerek TT olmuştur.
Bu başarı aslında, gençlerin, kayıtsızlık sorununa ne denli kayıtlı olduklarını temsil ederken, bu kadar kısa sürede bu denli geniş kitlelerce sahiplenilmesi, sorunun aciliyetine ve önemine işaret etmektedir.
İşte bu kitap bu işaretlere binaen, o gün başlayıp halen projenin başarısı adına verilen emeği sembolize etmek amacıyla derlenmiştir.
Bu minvalde, ulaşamadığımız tweetler için özür dilerken, projeyi destekleyen bütün dostlarımıza teşekkürü borç biliyoruz.
PROJE EKİBİ

680 okuma

Görüşünüzü paylaşın


Bu site Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmiştir, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.